Kurs na stopień żeglarza jachtowego 2020

Jachtklub PTTK Pszczyna tradycyjnie organizuje kurs na stopień żeglarza jachtowego. Stopień ten pozwala prowadzić jachty na wodach śródlądowych bez ograniczeń długości jachtu i powierzchni ożaglowania. W ograniczonym zakresie pozwala również na rejsy morskie.

Uprawnienia żeglarza jachtowego otwierają furtkę do kolejnych uprawnień.

Od wielu lat możemy pochwalić się wysokim poziomem szkolenia i zdawalności egzaminów państwowych, na co wskazuje również duże zainteresowanie naszymi kursami.

Spotkanie organizacyjne (niezobowiązujące) odbędzie się 12.02.2020 (środa)o godzinie 18.00 w Hotelu PTTK przy ulicy Bogedaina w Pszczynie.Na spotkaniu przedstawimy program i harmonogram kursu, przyjmiemy zapisy oraz odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy. Koszt 850 zł (750 zł uczniowie) płatne w dwóch ratach. Ilość miejsc ograniczona!!!

Jeżeli szukasz nowych wyzwań, chcesz odkryć nowy „wodny ” świat lub po prostu chciałbyś poszerzyć swoje uprawnienia, skorzystaj z naszej propozycji.Patent żeglarza jachtowego pozwala na prowadzenie jachtów żaglowych na wszystkich wodach śródlądowych bez ograniczeń. Brak wcześniejszego kontaktu z żeglarstwem nie jest przeszkodą w rozpoczęciu kursu. Zapoznamy Cię z nowym środowiskiem i nauczymy, jak zostać „wilkiem morskim”.

Przekonasz się również, że wbrew obiegowym opiniom, nie jest to sport czy zajęcie wyłącznie dla osób z zasobnym portfelem. Jachtklub PTTK Pszczyna istnieje od ponad pięćdziesięciu lat i praktycznie nieprzerwanie organizuje kursy na kolejne stopnie żeglarskie.

Wielu z naszych byłych nowicjuszy – kursantów jest dzisiaj instruktorami żeglarstwa, prowadzi rejsy morskie oraz startuje w regatach w randze Mistrzostw Polski i Śląska.

Zapraszamy.

Komandor Jachtklubu PTTK Pszczyna

Bogusław Bularz

oraz cała kadra instruktorska.